Firma BIS dzisiaj, czyli jak być u siebie…

      Przez 23 lata istnienia przedsiębiorstwa, mimo zmieniających się warunków i specyfiki  działalności, wierni jesteśmy filozofii, która przyświecała jego założycielom: każdy klient jest niepowtarzalny,  ma indywidualne potrzeby i gusty, każde wnętrze jest inne i dlatego jego wyposażenie powinno być także niepowtarzalne, meble powinny być  harmonijnym i funkcjonalnym dopełnieniem  otaczającej je architektury, a nie standardowym wypełniaczem pustych ścian i przestrzeni. Nabiera to szczególnego znaczenia w dzisiejszej, coraz bardziej zestandaryzowanej rzeczywistości. Współczesny człowiek chce być podmiotem, chce otaczać się funkcjonalnymi przedmiotami dostosowanymi do jego potrzeb i upodobań. Każdy chce mieć oazę prywatności, po pracy pragnie być wreszcie u siebie. Poprzez indywidualnie projektowane i produkowane, czy może bardziej tworzone meble i elementy wyposażenia, staramy się te pragnienia spełnić.

     Materiały, z których tworzymy nasze meble to szeroka gama wyrobów drewnopochodnych: płyty laminowane krajowe w różnej kolorystyce,  głęboko strukturalne laminaty włoskie (firmy FORNER) i niemieckie (firmy JAF). Śmiało je łączymy z naturalnymi okleinami i masywem z drewna europejskiego i egzotycznego. Daje to nieskończoną ilość możliwości i gwarancję osiągnięcia zamierzonego celu. Bardzo często  stosujemy w naszych meblach elementy z innych tworzyw : szkło w różnej formie, aluminium jako element widoczny lub konstrukcyjny, stal węglową lub nierdzewną. Wykonujemy także niewielkie, ale bardzo skomplikowane niekiedy elementy z płyt gipsowych, tzw. małą architekturę. Pamiętamy również o oświetleniu i  otwarci jesteśmy na wszelkie innowacje. W jednym jesteśmy  bezkompromisowi: stosujemy tylko okucia najlepszych, renomowanych firm. Tu nie eksperymentujemy. Firmy Blum, Hettich, PeKa –to sprawdzone marki, gwarantujące długoletnią niezawodność. Różnorodność użytego tworzywa,  w połączeniu z okuciami najwyższej jakości, to wyznaczniki obowiązującej w naszej firmie filozofii, wspartej  na trzech filarach: forma, funkcjonalność i niepowtarzalność. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy użytkownik naszych wnętrz, dzięki ich indywidualnemu charakterowi, zawsze czuł, że jest u siebie.

ofirmie660x

     Oryginalność i bogactwo form wykonywanych przez nas obiektów to także konsekwencja naszej otwartości na kreatywności innych. Oprócz realizacji własnych projektów, współpracujemy także z renomowanymi pracowniami architektonicznymi  oraz wyposażamy wnętrza według projektów dostarczonych przez inwestora. Wyzwania i  rzeczy trudne – to nasza specjalność. Podejmujemy się zadań uznanych przez inne firmy za niewykonalne. Staramy się nie dopuszczać do naszego słownictwa wyrazu „niemożliwe”.

     Wykonywane przez nas meble i elementy wyposażenia bardzo często wymagają przygotowania wnętrza, precyzyjnego wykonania niezbędnej instalacji elektrycznej czy wodno-kanalizacyjnej już na etapie budowy lub remontu. Biorąc także pod uwagę pracochłonność naszych mebli, dużą ilość składających się na nie elementów, jeśli chcecie Państwo relatywnie szybko stworzyć z nami niepowtarzalne wnętrze, prosimy o kontakt ze sporym wyprzedzeniem. Zapewnia to właściwe przygotowanie obiektu i w konsekwencji likwidację zbędnych kosztów.

     Poznań i okolice, ze względu na lokalizację firmy, to miejsce gdzie jest najwięcej zrealizowanych przez nas obiektów. Jednak odległe zakątki naszego kraju, czy też inne państwa europejskie to także teren naszej działalności.

Trochę historii

     Firma BIS powstała w 1990 roku. To przełomowe czasy w historii naszego kraju i całej Europy. Nowy system gospodarczy wyzwolił duże pokłady ludzkiej energii : powstaje wiele nowych sklepów, hoteli , restauracji, barów, banków itd. Wszystkie te obiekty muszą być wyposażone w nowe, często specjalistyczne meble. Ponadto, otwarcie się na Europę, wielu mieszkańcom naszych osiedli i domów, uświadomiło w jak brzydkich, niefunkcjonalnych i sztampowych wnętrzach dotychczas żyli. Tymczasem, oferta producentów wyposażenia wnętrz była mniej niż skromna, żeby nie powiedzieć znikoma. Jeden, może dwóch dużych producentów nie było w stanie zaspokoić rosnącego popytu nawet na proste meble, o specjalnych, czy zindywidualizowanych nie wspominając.

     Wtedy to,trzech, młodych wówczas inżynierów technologii drewna, postanowiło sprostać wyzwaniom nowych czasów i założyć firmę, która produkować będzie niepowtarzalne meble, na konkretne zamówienie i wymiar, do określonego wnętrza. Pierwsze dziesięć lat działalności, to w zasadzie eksport do odbudowujących się Wschodnich Niemiec. Restauracje, piwiarnie, bistra, hotele – ilości zamówień powodowały, że rynek niemiecki prawie całkowicie absorbował nasze moce produkcyjne. Po ich zwiększeniu, wyposażaliśmy coraz więcej obiektów w kraju: od skomplikowanych szaf pod skośnymi dachami po stumetrowe antresole w domach i willach, a także pensjonaty i obiekty gastronomiczne.